Na enkele weken niet te hebben gevoetbald wegens vakantie, een afgelasting en een vrije week, mocht de JO15 van DBGC zaterdag weer eens aan de bak. Dit keer voor het bekertoernooi. De tegenstander was MZC’11 JO15-4JM, de ploeg die we eerder in competitieverband met 7-0 opzij hadden gezet.
Wegens enkele afmeldingen mochten we voor deze wedstrijd rekenen op de hulp van Jesse Beijer en Bento Schutter van de JO16, die toevallig dit weekend geen wedstrijd had.
Tevens was het voorlopig de laatste wedstrijd voor de komende periode dat er publiek langs het veld welkom is. Het publiek was dan ook in ruime mate op komen dagen voor deze wedstrijd.
Het feit dat we deze ploeg al eerder met 7-0 hadden verslagen, betekende nog niet dat we er gerust op waren dat dit een walk-over zou worden. Immers die 7-0 winst had ook zomaar anders geweest kunnen zijn als we niet enkele gelukjes hadden gehad. Plus het idee dat MZC’11 extra gemotiveerd zou zijn om nu wel te winnen. We hadden de mannen met de opdracht het veld in gestuurd om er vanaf de aftrap en kort en fel op te zitten.
Vanaf de aftrap leek het in eerste instantie allemaal anders te lopen. MZC’11 ging meteen op de aanval en alle spelers stonden op de helft van DBGC. Maar tot een doelkans van MZC’’11 kwam het niet, omdat de defensie als een huis stond.
De eerste de beste aanval van DBGC was echter meteen doeltreffend. Vanuit een voorzet van links, kon Nees Buscop al in de 3e minuut eenvoudig intikken.
In het publiek had iemand voor een sfeeractie gezorgd door rookbommen mee te nemen. De 1-0 werd gevierd door het veld te hullen in een dikke blauwe rook. Vanaf dat moment echter ging het rap, en MZC’11 kwam er niet meer aan te pas.
Daarbij dient vermeld dat een aantal opgelegde kansen niet werd benut, een aantal keren de paal en lat werd geraakt en dat de keeper van de tegenstander ook nog een groot aantal kansen miraculeus wist te redden, waardoor de 5-0 met rust redelijk geflatteerd was.
De tweede helft was een kleine 5 minuten bezig toen Adam Mulugeta voor de 6-0 tekende.
Wederom werd het veld in rook gehuld door de aanwezige support. We moesten bij de dug-out uit het gejuich vernemen dat Adam Mulugeta in de 42e minuut ook verantwoordelijk was voor de 7-0. Ook daarna ging DBGC gestaag verder met goals maken.
Ook nog vermeldenswaardig was dat tussen de 60e en 65e minuut de bal ook op de stip ging voor DBGC. Keeper Daan Keijzer, die de hele wedstrijd geen redding heeft hoeven maken, mocht de pingel nemen. Helaas raakte hij de bal totaal verkeerd en schoot hij de penalty naast. Maar dat mocht de stemming niet drukken.
Uiteindelijk werd het een redelijk eenvoudige zege. Met 5 goals mocht Adam Mulugeta zich kronen tot topschutter van deze wedstrijd. Zichtbaar trots verliet hij het veld. Maar vooral de teamprestatie en het plezier van deze zege waren de grootste overwinning. Reden te meer om dat te vieren in de kantine met een snack en wat te drinken.